Dzień Matematyki i Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2018,  po raz dwunasty, obchodziliśmy w gimnazjum  Dzień Matematyki. Głównym celem organizatorów tego święta stała się popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań. Pokazanie młodzież, iż matematyka, to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, zmieniło się w znakomitą zabawę.

Drużyny  poszczególnych klas rywalizowały pomiędzy sobą w turnieju matematyczno – wiosennym rozwiązując  zadania, rebusy, łamigłówki i zagadki matematyczne. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnością stosowania matematyki w życiu codziennym. Klasy przygotowały prace plastyczne  z  elementami  symetrii  wykonane  z  surowców wtórnych oraz ciekawe bryły.

Szkoła zmieniła się nie do poznania. Opanowały ją bajkowe  postacie.  Można więc było spotkać: smerfy, królewnę Śnieżkę i towarzyszących jej krasnoludków, myszkę Miki, Szreka i Fionę, Jasia i Małgosię oraz Babę Jagę. Uśmiech, konkursy, quizy, scenki kabaretowe, układy taneczne dominowały w naszej szkole.

Szkolna impreza z okazji pierwszego dnia wiosny okazała się zabawą na całego. Dzień ,,wagarowicza” można było z powodzeniem spędzić w szkole.

Organizator  szkolnego święta
Aneta Sikorska