Gimnazjalny futsal

Dwa popołudnia – 11 i 13 grudnia 2012 r. – upłynęły nam na gimnazjalnym turnieju piłki nożnej halowej dziewcząt i chłopców. Rywalizowało 12 zespołów: 5 drużyn żeńskich i 7 męskich. W sumie w turnieju udział wzięło ok. 80 osób.

Pierwsze o Puchar Prezesa UKS Dobre zmagały się dziewczyny. Najbardziej sprawiedliwy i obiektywny system „każdy z każdym” wyłonił zwyciężczynie tej rywalizacji, ekipę „BORUSIA” w składzie: Paulina Kołodziejska, Sylwia Loksztejn, Patrycja Loksztejn, Dominika Loksztejn, Gosia Drążek, Emilka Śliwiak. Poza klasyfikacją drużynową prowadzono także klasyfikację najlepszych strzelców. Ta jednak, w przypadku drużyn dziewczęcych, nastręczyła organizatorom sporych problemów: pięć dziewczyn zakończyło bowiem turniej z dorobkiem 2 goli, co spowodowało konieczność przyznania indywidualnej nagrody MVP (najbardziej wartościowego zawodnika) w miejsce zaplanowanej :-) Nagrodę tę, decyzją komisji sędziowskiej, przyznano Patrycji Loksztejn.

Poniżej zamieszczamy fotkę oryginalnej tabeli z kolejnością gier oraz fotkę tabeli wyników turnieju dziewcząt wraz z klasyfikacją:

Dwa dni po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. Po losowaniu 7 drużyn zamieniło się w dwie grupy rozgrywkowe: w grupie „A” znalazło się 4 z nich, w grupie „B” – pozostałe 3. Gry w grupach odbyły się zgodnie z metodą „każdy z każdym”. Najlepsze zespoły w grupach spotkały się w finale, zespoły z miejsc drugich zagrały o III miejsce w turnieju, trzecie miejsca z poszczególnych grup rozegrały mecz o miejsce V. Drużyna, która zajęła czwarte miejsce w grupie „A” znalazła się automatycznie na VII miejscu w całych rozgrywkach.

Zasłużone zwycięstwo, z kompletem wygranych, zapewnili sobie FC Brazersi, którzy wystąpili w składzie: Tomek Dominiak, Dominik Dolata, Patryk Kościński, Mateusz Kalicki, Michał Rolewski, Bartek Wudarzewski. „Królem strzelców” z 5 golami został Tomek Dominiak.

Wszystkie wyniki zamieszczamy poniżej:

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – FC Brazersi

II miejsce – Kiszonki

III miejsce – Kurakao Drink

IV miejsce – Kolorowe Kretkji

V miejsce – FC Po Nalewce

VI miejsce – Legioniści

VII miejsce – Koreańscy Przemytnicy Rzeżuchy

 

Nagrody w turnieju zostały  zakupione z dotacji, którą UKS Dobre otrzymał w ramach  wsparcia finansowego z Gminy Dobre. Szczególne podziękowanie chcemy przekazać w tym miejscu panu Wójtowi Stefanowi Śpibidzie i Radzie Gminy Dobre.