Piłka nożna szkół podstawowych

4 października na radziejowskim „Orliku” miało miejsce piłkarskie święto sportu! Wszystko w pięknej jesiennej aurze i przy wysokiej frekwencji. Dawno nie pamiętamy bowiem, aby zawody powiatowe szkół podstawowych odbyły się w tak godnej obsadzie. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiły 4 zespoły: Radziejów, Dobre, Osięciny i Dębołęka. Kategoria chłopców to aż 6 drużyn: Radziejów, Dobre, Piotrków Kuj., Osięciny, Bieganowo i Topólka.

Dziewczęta swój turniej rozegrały metodą pucharową. Nasze dziewczyny po losowaniu trafiły na zespół z Dębołęki, który uległ po serii rzutów karnych. Zwycięstwo dało nam finał. Na drodze do pierwszego miejsca stanęła w dalszej kolejności ekipa z Osięcin. W finale żadnemu zespołowi nie udało się jednak zdobyć gola, a rozstrzygnięcie padło znów dopiero w karnych, gdzie tym razem minimalnie lepszy okazał się przeciwnik. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła więc wysokie II miejsce.

Drużyny chłopców rozlosowano do dwóch grup. Nam przypadła gra z Osięcinami i Piotrkowem Kujawskim. „Każdy z każdym” w grupach to gra o finał i zwycięstwo w całych zawodach. Po pierwszym, wygranym z Osięcinami 4:1 meczu byliśmy w sytuacji uprzywilejowanej. Ekipa Piotrkowa wygrała bowiem z Osięcinami 3:0. Nasz stosunek bramek był więc lepszy i do finału wystarczył remis. Nie starczyło jednak sił i determinacji. Przegrana 0:2 spowodowała możliwość gry tylko o III miejsce. Pewna wygrana w karnych (4:1) z drużyną z Bieganowa właśnie tę lokatę nam zapewniła.

Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:

I miejsce – PSP Osięciny
II miejsce – PSP Dobre
III miejsce – PSP Radziejów
IV miejsce – PSP Dębołęka

Klasyfikacja końcowa wśród chłopców:

I miejsce – PSP Radziejów
II miejsce – PSP Piotrków Kuj.
III miejsce – PSP Dobre
IV miejsce – PSP Bieganowo
V miejsce – PSP Topólka
VI miejsce – PSP Osięciny
 

Nasza drużyna: (dziewczęta) Amanda Kłosińska, Monika Ćwiklińska, Weronika Karska, Martyna Melnyk, Ola Łęga, Patrycja Ginczelewska, Karolina Wiatrowska, Katarzyna Wróblewska (chłopcy) Dominik Kościński , Kacper Szporka, Maks Klimek, Marceli Dolata, Mateusz Chosa, Kuba Małkowski, Michał Rogacki, Michał Bruch, Kuba Piński, Dominik Gotówka.