Pozaszkolna aktywność fizyczna

W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021 wpadliśmy na pomysł, żeby wznowić i  promować wszelkie formy pozaszkolnej aktywności fizycznej: spacer, jazda na rowerze, jazda na hulajnodze, jazda na rolkach, wykonywanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń fizycznych… Ogromnym powodzeniem cieszy się ta forma  aktywności wśród klas 1–3 i niestety przykro nam to stwierdzić minimalną w klasach 4–8. Ta forma aktywności jest uwzględniana przy ocenie ucznia z wychowania fizycznego od chwili powstania pierwszej części ścieżki rowerowo–pieszej w naszej gminie. Znów niestety z różnym skutkiem mowa o klasach 4–8 i wcześniej gimnazjum. Trochę usprawiedliwienia dla klas 4-8 i byłego gimnazjum. Przed pandemią uczestniczyli oni bardzo aktywnie w zajęciach SKS-u i reprezentowaniu szkoły w zawodach sportowych różnego szczebla co  skutkowało wyższą oceną z wychowania fizycznego i sprawowania.

Wyróżniający się uczniowie w promowaniu pozaszkolnej aktywności fizycznej w/g udokumentowanej wpisem na Teams–ie i w dziennku:

  • Klasa I: Kamil Szczerbiak, Alicja Ogrodowska, Lena Nowak, Wiktor Wszołek, Bruno Makuch, Mateusz Dykalski, Brajan Hałajda, Alicja Markiewicz.
  • Klasa II : Barbara Dominiak, Hanna Jarzębińska, Dominik Krużyński.
  • Klasa III : Magdalena Czupajło, Zosia Łukaszewska, Karolina Patyk, Oliwia Woźniak, Blanka Ziętara, Maciej Maciejewski, Zuzanna Zadylak.
  • Klasa VI a : Marta Czupajło
  • Klasa  VII a : Klaudia Klimek
  • Klasa VII b : Lena Krychowiak, Kinga Nowakowska

Za w/w aktywność przewidzieliśmy nagrody. Oczywiście dzieci dowiedziały się o tym dużo później z wiadomych względów…

Wszelkie formy pozaszkolnej aktywności fizycznej muszą się odbywać  za zgodą i pod kontrolą rodziców.

P.S. Jeśli macie jakieś fajne propozycje na spędzanie wolnego czasu w trakcie pandemii albo chcecie pochwalić się jakimiś zdjęciami ze swoich dotychczasowych aktywności ruchowych, zawsze możecie przesłać nam zdjęcia. Dodamy je do galerii!

Ze  sportowym pozdrowieniem
 Witold Pilak