Przełaje

23 września na stadionie STARTU w Radziejowie rozegrane zostały mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego w indywidualnych biegach przełajowych. Z naszych szkół wystartowało ogółem 4 zawodniczki i 5 zawodników. Zmagali się oni w trzech kategoriach i prawie wszyscy punktowali w zawodach!

W kategorii szkół podstawowych reprezentowali nas tylko chłopcy: Michał Bruch zajął miejsce II i awansował do finału wojewódzkiego. Dominik Kościński oraz Marceli Dolata zasnęli na starcie i skończyli odpowiednio na miejscu VI i VII…

W kategorii dziewcząt z gimnazjum wystartowało 4 reprezentujące nas  dziewczyny. Trzy z nich – Dominika Loksztejn, Patrycja Loksztejn i Ewelina Sarecka wypełniły podium, awansując do rundy wojewódzkiej, Sylwia Lolsztejn ukończyła bieg na miejscu XII.

Chłopcy w kategorii gimnazjalnej reprezentowani byli przez 2 zawodników – Mateusz Kalicki był w swoim biegu najlepszy, Kryspin Waszak zajął miejsce III. Obydwaj pobiegną oczywiście w bydgoskim finale wojewódzkim 3 października. Trzymamy kciuki!