Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

W sobotę, 10 marca 2012 r. odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej o puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego DOBRE. Rozgrywki przeprowadzone były wśród dziewcząt i chłopców, w kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Wystartowało 15 zespołów. W sumie prawie 100 zawodniczek  i zawodników.

Wśród dziewcząt ze szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął zespół „FC Nie Chcę”, który pokonał – uwaga – drużynę Legii Warszawa! 3:1 :-) Zwycięskie dziewczyny zagrały w składzie: Nikol Białkowska (jednocześnie król strzelców turnieju), Natalia Gołębiewska, Patrycja Waszak, Sylwia Banasiak, Martyna Melnyk, Ola Cholińska. Wśród chłopców ze szkoły podstawowej tryumfował zespół „Bon Bon Team” w składzie: Dominik Kościński, Kuba Małkowski, Mateusz Dziubich, Michał Staniszewski (najlepszy strzelec wśród chłopców), Paweł Krzyżaniak, Czarek Balcerak. Na miejscu II znalazła się drużyna „FC Tymbark”, na III „Gold Team” – dzielnie walczący uczniowie z klasy IV. Wyniki rywalizacji chłopców prezentuje poniższa tabela.

Rywalizacja gimnazjalistek i gimnazjalistów była nie mniej emocjonująca. Dziewczęta były zacięte do tego stopnia, że nie udało się wyłonić jednego króla (królewny) strzelców! Po 3 gole w turnieju zdobyły: Asia Dominiak, Kinga Pluskota i Emilka Śliwiak. Wyniki uzyskane przez wszystkie drużyny dziewcząt przedstawiają się następująco:

Zwycięski zespół dziewcząt swoje mecze rozegrał w składzie: Asia Stachowiak, Kinga Pluskota, Monika Gawinecka, Ola Czynsz, Eliza Woźniak, Monika Rybacka.

Zgodnie z przewidywaniami najliczniej obsadzony i najbardziej emocjonujący był turniej w kategorii chłopców z gimnazjum. Wystartowało aż 6 ekip, rywalizujących w dwóch grupach eliminacyjnych. Poniżej wyniki. Odpowiednio: grupa „A” i grupa „B”.

Warto wspomnieć, iż losowanie w turnieju chłopców przyniosło, jak to często bywa, nieco zaskakujące rozstrzygnięcia. Dość, że potyczki finałowe wygrały wszystkie zespoły z jednej grupy. Grupy „A”… Klasyfikacja generalna turnieju chłopców:

I miejsce – „Lech Dobre”

II miejsce – „FC Grać się Nie Chce”

III miejsce – „Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy”

IV miejsce – „Zespół Plantatorów Buraka Cukrowego”

V miejsce – „GKS Gynste Krzoki”

VI miejsce – „Neonówka 2”

Skład zwycięskiej ekipy: Mateusz Marczak, Jakub Urbański, Olek Małecki, Maciek Biniecki, Michał Płotka, Michał Gawinecki, Przemek Balcerak. Królem strzelców turnieju chłopców został Bartek Wudarzewski z zespołu zajmującego II miejsce w całej imprezie. Zdobył aż 12 goli, co jest osiągnięciem godnym zauważenia i gratulacji!

Fundatorem nagród w turnieju była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrem.