Wycieczka do Wisły

W dniach od 3 do 7 czerwca 2013 r. dzieciaki ze szkoły podstawowej przebywały na wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Wiśle. Aura może i nas nie rozpieszczała, ale niepowtarzalna atmosfera towarzyska i bogaty program z nawiązką rekompensowały kaprysy przyrody nawet najbardziej wymagającym (marudnym :-)) wycieczkowiczom!

DZIEŃ 1.

Przejazd do Wisły z odwiedzinami Jury Krakowsko-Częstochowskiej – zwiedzanie ruin zamku w Mirowie, spacer szlakiem turystycznym i zwiedzanie zamku w pobliskich Bobolicach…

DZIEŃ 2.

Objazd autokarowy ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji turystycznych i ciekawostek regionalnych – Istebna (zabytkowa chata Jana Kawuloka z pokazem dawnych narzędzi, instrumentów muzycznych oraz ciekawą prelekcją), Koniaków (Muzeum koronki), wycieczka na zaporę na jeziorze Czerniańskim, do zlewni Białej i Czarnej Wisełki, czyli do początku Wisły, wjazd wyciągiem krzesełkowym na Cienków, spacer szczytem i zjazd wyciągiem przy skoczni w Wiśle Malince.

DZIEŃ 3.

Wycieczka do Ustronia z wejściem na Czantorię, wizyta u odlotowych sokolników z prelekcją i zdjęciami, odpoczynek w czeskim schronisku, zjazd wyciągiem krzesełkowym, spacer po Wiśle, relaks w aquaparku hotelu Gołębiewski.

DZIEŃ 4.

Rollercoaster w Extreme Park na Równicy, Zbójnicka Chata, spacer po górkach z Równicy przez Beskidek do Jaszowca, zwiedzanie zabytkowej starówki i innych ciekawych miejsc w Cieszynie.

DZIEŃ 5.

Galeria sportowych trofeów Adama Małysza w Wiśle, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu z pokazami lotów ptaków drapieżnych i sów, obiadek i powrót do domu.