XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 stycznia, jak co roku, grupa uczniów gimnazjum wzięła udział w kolejnym Finale WOŚP. W tym roku kwestowano na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę. Z puszkami kwestowali: Luiza Jabłońska, Daria Waszak, Iza Urbańska, Joanna Kulińska, Ewelina Sarecka, Joanna Dominiak, Weronika Szkołuda, Paulina Kołodziejska, Patrycja Loksztejn, Dominika Loksztejn, Sylwia Loksztejn, Patrycja Kropniewska, Emilia Śliwiak, Karolina Pawlak, Daria Łączna, Maciej Biniecki, Wioletta Staniszewska, zbierając łącznie 3182,35 złotych i 3,47 euro. Liczna grupa uczniów brała także udział w występach tanecznych i muzycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem, który po raz pierwszy był siedzibą Sztabu WOŚP w Dobrem i miejscem wielu imprez towarzyszących. Podczas Finału prowadzone były również kiermasze pod opieką pań z KGW, Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” i gimnazjalistek: Beaty Bogdańskiej, Iwony Fabisiak, Martyny Skóry. Łącznie ze zbiórki kwestarskiej, kiermaszy i aukcji zebrano kwotę 4597,35 złotych.

Finał był okazją nie tylko do pomocy potrzebującym, ale także do integracji i dobrej zabawy wielu mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim! Do zobaczenia za rok!

Szefem Sztabu WOŚP i opiekunem wolontariuszy była pani Henryka Witońska, a liczne występy organizowała i kordynowała pani Aneta Nuckowska – dyrektor domu kultury.