Zajęcia na basenie

W trakcie I półrocza bieżącego roku szkolnego realizowaliśmy zajęcia na radziejowskiej pływalni dla dzieci z naszej szkoły podstawowej. W lekcjach uczestniczyli uczniowie klasy V a oraz VI. Klasa starsza po feriach będzie kontynuować naukę, aż do końca roku, klasa V a zamieni się z klasą V b. To ta ostatnia będzie miała teraz swoją pływacka szansę :-)

Dotychczasowe zajęcia obejmowały naukę kraula na piersiach i kraula na grzbiecie. Dzieciaki, po oswojeniu się z wodą, nauczyły się leżenia, poślizgu, kraulowej pracy nóg oraz rąk. W końcu koordynacji obydwu ruchów, a także oddychania „do wody”. Najzdolniejsi oraz ci „z pewnym bagażem umiejętności posiadanych wcześniej” pływają też stylem klasycznym czyli popularną „żabką”.

Nauce towarzyszyła zabawa na zjeżdżalni, w małym basenie oraz relaks w jaccuzi. Każdy znalazł coś dla siebie, każdy nauczył się czegoś, na miarę własnych możliwości.

Zobaczcie zresztą sami!

W drugim semestrze klasa VI będzie doskonalić dwa powyższe style, pływając na dystansie. Klasa V b, która dopiero rozpocznie zabawę z wodą, będzie uczyć się od początku – podobnie jak koledzy z klasy równoległej.

Życzymy powodzenia wszystkim adeptom sztuki pływackiej!