8 maja uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Kłóbki. Dzieci zwiedzały skansen, w którym mogły zobaczyć dawne chaty, stare meble, sprzęty codziennego użytku oraz zabytkowy wiatrak.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja w dawnej szkole. Uczniowie mieli okazję pisać stalówką i atramentem, dzięki czemu mogli przekonać się, jak wyglądała nauka przed laty.
Dzieci zwiedziły również zabytkowy dwór dawnej rodziny Orpiszewskich znajdujący się na terenie skansenu.
Wycieczka była ciekawą lekcją historii i dostarczyła wszystkim wielu miłych wrażeń.
Alina Sobczak, Małgorzata Prośniewska


















































