„Matematyka wiosennie fika”

W ostatnim miesiącu obchodziliśmy w szkole połączony Dzień Wiosny oraz Dzień Matematyki. Impreza, która przygotowała klasa II B odbyła się pod hasłem „Matematyka wiosennie fika”.
Nasze koleżanki Ania i Justyna ślicznym śpiewem powitały wszystkich zgromadzonych. Ania i Kuba byli głównymi prowadzącymi dwugodzinną zabawę. Edyta, Kasia, Agata, Daria i Ewelina przygotowały dwa kabarety, które sprawiły, że cała sala rozbrzmiewała śmiechem. Kiedy siedziałam wśród uczniów, często słyszałam słowa uznania na przykład: „Kasia fajnie gra, mogłaby zostać aktorką” lub „Agata jest świetna”. W dalszej części Kamil opowiadał kawały a Asia i Ewelina poprowadziły „Konkurs- niespodziankę”, w którym dziewczyna i chłopak z każdej klasy wykonywali wylosowane przez siebie zadania. Klasa II B sprawdziła również wiedzę uczniów o naszym gimnazjum. Młodzież musiała wykazać się umiejętnością obserwacji, lecz większość liczyła po prostu na szczęście. Na koniec odbył się „Konkurs na piosenkę z liczbą w tle”. Zespoły wykazywały się kreatywnością oraz talentami muzycznymi. Każdą klasę wyróżniał przydzielony im wcześniej kolor przebrania.
Całą rywalizację wygrała I A, która w nagrodę otrzymała pyszny tort oraz zwolnienie w wybranym przez siebie dniu z kartkówek i pytania. Wszyscy świetnie się bawili i przywołali upragnioną wiosnę.

Uczennica klasy II B Iwona Fabisiak